Leading Manufacturer of pvc plumbing pipe, 3 meter pvc plumbing pipe, plumbing upvc pipe, slotted casing pipe, borewell casing pipes and upvc agriculture irrigation pipe from Greater Noida.
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Material | PVC |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | MARGO |
| Pipe Class | Schedule 80 |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Size/Diameter | 1.5 inches |
| Size | 4 inches |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Size | 0.75 inch |
| Material | PVC |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | MARGO |
| Pipe Class | Schedule 40 |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 600 Kg
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Size | 1.5 inches |
| Size/Diameter | 1.5 inches |
| Material | UPVC |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | Margo |
| Pipe Class | Schedule 40 |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 800 Kg
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Material | UPVC |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | MARGO |
| Pipe Class | Schedule 80 |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Color | WHITE |
| Shape | Round |
| Usage/Application | HOME AND INDUSTRIAL |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 69 / Kg Get Latest Price
| Size | 4 inch |
| Brand | MARGO |
| Size/Diameter | 4 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Material | UPVC |
| Pipe Type | Plain |
| Pipe Class | Casing Deep (CD) |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
₹ 68 / Kg Get Latest Price
| Brand | MARGO |
| Size/Diameter | 4 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Material | UPVC |
| Pipe Type | Plain |
| Pipe Class | Casing Shallow (CS) |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Kg Get Latest Price
Nikhil Bindal (CEO)
Margo Pipes And Fittings Private Limited
371, Kasna, Sector Ecotech 1 Extension
Greater Noida - 201310, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India