Prominent & Leading Manufacturer from Greater Noida, we offer pvc column pipes, column pipe 1 inch, 1.25 inch column pipe heavy duty, 4 inch upvc column pipes, upvc column pipes and margo upvc column pipe.
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Length of Pipe | 3m |
| Material | PVC |
| Working Pressure | 8 kg/sqcm |
| Pipe Class | Casing Deep (CD) |
| Size/ Diameter | 110 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Hard Tube |
| Shape | Round |
| UV Resistant | Yes |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Brand | MARGO |
| Length of Pipe | 3m |
| Material | UPVC |
| Thickness | 2mm to 4mm |
| Pipe Class | Casing Medium (CM) |
| Usage/Application | For borewell & other use |
| Color | white |
| Type | Hard Tube |
| Shape | round |
| Weight | 1.5 kg to 2 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Brand | MARGO |
| Length of Pipe | 3m |
| Material | UPVC |
| Thickness | 2mm to 5mm |
| Working Pressure | 2.5kg/sqcm2 TO 10kg/sqcm2 |
| Pipe Class | Casing Shallow (CS) |
| Usage/Application | For borewell & other use |
| Color | white |
| Type | Hard Tube |
| Shape | round |
| Weight | 1.5kg to 10kg and as per requirement |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 4 inch |
| Brand | column pipe |
| Length of Pipe | 3m |
| Material | UPVC |
| Pipe Class | Casing Shallow (CS) |
| Usage/Application | For borewell & other use |
| Color | white |
| Type | Hard Tube |
| Shape | round |
| Weight | 7.5kg to 10kg and as per requirement |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Brand | MARGO |
| Length of Pipe | 3m |
| Material | UPVC |
| Thickness | 8 mm |
| Working Pressure | 10 kg/sqcm |
| Color | White |
| Type | Hard Tube |
| Shape | Round |
| Weight | 7.5 kg to 50 kg and as per requirement |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2000 Kg
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Brand | MARGO |
| Length of Pipe | 3m |
| Material | UPVC |
| Thickness | 2mm to 10mm |
| Working Pressure | 2.5kg/sqcm2 TO 10kg/sqcm2 |
| Pipe Class | Casing Deep (CD) |
| Color | white |
| Type | Hard Tube |
| Shape | round |
| Weight | 1.5kg to 10kg and as per requirement |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Brand | MARGO |
| Length of Pipe | 3m |
| Material | UPVC |
| Thickness | 4mm to 8mm |
| Working Pressure | 2.5kg/sqcm2 TO 10kg/sqcm2 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 700 Kg
₹ 69 / Kg Get Latest Price
| Brand | MARGO |
| Size/Diameter | 6 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Material | UPVC |
| Pipe Type | Plain |
| Pipe Class | Casing Medium (CM) |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Nikhil Bindal (CEO)
Margo Pipes And Fittings Private Limited
371, Kasna, Sector Ecotech 1 Extension
Greater Noida - 201310, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India