We are a leading Manufacturer of pvc borewell pipe and borewell pipes from Greater Noida, India.
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Length of Pipe | 3 m |
| Pipe Joint type | Ring fit/ Push fit |
| Size/Diameter | 1.5 inch |
| Usage/Application | Borewell |
| Working Pressure | 4 Kg/sqcm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PVC |
| Brand Name | United |
Minimum order quantity: 2000 Kg
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Length of Pipe | 3 m |
| Pipe Joint type | Sol fit |
| Size/Diameter | 1.5 inch |
| Usage/Application | Agricultural |
| Working Pressure | 2.5 Kg/sqcm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | MARGO |
| Color | White |
Minimum order quantity: 3000 Kg
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| Size | 4 inch |
| Brand | MARGO |
| Length of Pipe | 3m |
| Material | PVC |
| Thickness | 5 mm |
| Pipe Class | Casing Shallow (CS) |
| Usage/Application | Borewell |
| Color | White |
| SDR | 11 |
| Type | Hard Tube |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 2000 Kg
Nikhil Bindal (CEO)
Margo Pipes And Fittings Private Limited
371, Kasna, Sector Ecotech 1 Extension
Greater Noida - 201310, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India