Offering you a complete choice of products which include cpvc water pipes, cpvc pipe sdr 11, cpvc plumbing pipe, cpvc hot water pipe, cpvc pipe 2 inch and cpvc pipe 1 inch.
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Size/ Diameter | 1 inch |
| Brand | CPVC |
| Material | CPVC |
| Length of Pipe | 3 m |
| Working Pressure | 2.5 kg/sq2 |
| Usage/Application | Drinking Water |
| SDR | 11 |
| Color | White |
| Type | Hardtube |
| Crack Resistance | Yes |
| Heat Resistant | Yes |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 800 Kg
₹ 75 / Kg Get Latest Price
| SDR | 11 |
| Material | CPVC |
| Brand | MARGO |
| Length of Pipe | 3 m |
| Working Pressure | 3 kg/sq2 |
| Crack Resistance | Yes |
| Type | Hardtube |
| Color | White |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 800 Kg
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| SDR | 11 |
| Material | CPVC |
| Brand | MARGO |
| Length of Pipe | 3 m |
| Working Pressure | 4 kg/sq2 |
| Crack Resistance | Yes |
| Shape | Round |
| Heat Resistant | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Type | Hardtube |
| Color | White |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Length of Pipe | 3 m |
| Pipe Joint type | Sol fit |
| Size/Diameter | 1.5 inch |
| Usage/Application | Agricultural |
| Working Pressure | 2.5 Kg/sqcm |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Brand Name | MARGO |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 2 inches |
| Material | CPVC |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | MARGO |
| Crack Resistance | Yes |
| Crush Resistant | Yes |
| Eligible For Hot And Cold Water | Yes |
₹ 98 / Kg Get Latest Price
| SDR | 11 |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Material | CPVC |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | MARGO |
| Pipe Class | SDR-11 |
| Crack Resistance | Yes |
| IS Code | 15778 |
| Crush Resistant | Yes |
| Color | IVORY |
| Eligible For Hot And Cold Water | Yes |
| Shape | Round |
| Usage/Application | WATER DISTRIBUTION |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| SDR | 11 |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Material | CPVC |
| Length of Pipe | 3 m |
| Brand | MARGO |
| Crack Resistance | Yes |
| Crush Resistant | Yes |
| Eligible For Hot And Cold Water | Yes |
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Length of Pipe | 3m |
| Material | CPVC |
| Size/Diameter | 1" |
| Usage/Application | Construction |
| Bundle Weight( Max) | 40 KG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Kg
Nikhil Bindal (CEO)
Margo Pipes And Fittings Private Limited
371, Kasna, Sector Ecotech 1 Extension
Greater Noida - 201310, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India