Our product range includes a wide range of pvc perforated pipe 6 inch and perforated pvc pipes.
₹ 65 / Meter Get Latest Price
| Length of Pipe | 6 m |
| Pipe Joint type | Sol fit |
| Type | Hard Tube |
| Thickness | 2mm to 10mm |
| Color | grey |
| Usage/Application | Agricultural |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2000 Meter
Our company is well known in the market for the excellent quality of pipes which we offer to the customers and have a very robust make and they are rust proof in their make. These products have been priced at very affordable rates in the market and they offer an efficient performance to the customers. These pipes are available in various sizes and dimensions, and they are used for a range of applications.
Features :
₹ 65 / Meter Get Latest Price
| Color | Grey |
| Usage/Application | Agriculture |
| Size/ Diameter | 125 mm |
| Material | PVC |
| Length of Pipe | 6 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Working Pressure | 8 kg/sq2 |
| Shape | Round |
| Thickness | 10 mm |
Minimum order quantity: 2000 Meter
Nikhil Bindal (CEO)
Margo Pipes And Fittings Private Limited
371, Kasna, Sector Ecotech 1 Extension
Greater Noida - 201310, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India